بست فلکسیبل(بست کمری)

بست فلکسیبل یا بست کمری یک نوع از بست‌های طراحی شده برای لوله است که وظیفه دارد اتصال میان کانال فلکسیبل به رابط کانال را استحکام ببخشد. بست فلکسیبل همچنین وظیفه دارد تا هوابندی محل اتصال رابط به کانال را به خوبی انجام دهد.

بست فلکسیبل یا بست کمری چیست؟

بست فلکسیبل یا بست کمری، یک نوار فلزی است که در دو سر آن قفل محکمی وجود دارد و دو سر بست روی هم می‌نشیند و یک شکل دایره‌ای را پدید می آورد. بست کمری یا بست فلکسیبل بیشتر برای لوله‌ها و کانال‌هایی که مقطعی گرد دارند کاربرد شایانی دارد، لوله‌هایی نظیر کانال‌های اسپیرال گالوانیزه و … .

جالب است بدانید که برای لوله‌های انتقال دهنده گاز که به لوله‌های گازی شهرت دارند نیز از بست‌هایی نظیر بست فلکسیبل استفاده می‌شود که به آن بست گازی می‌گویند. بست گازی بیشتر در پروژه‌های مهم صنعتی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است که نوع دیگری از بست فلکسیبل، بست کانال فلکسیبل رولی یا نواری است و در اندازه‌های گوناگونی در بازار طراحی و تولید شده است.

بست فلکسیبل یا بست کمری چیست؟

آشنایی با سایز بست فلکسیبل‌

بست فلکسیبل یا بست کمری، با توجه به اندازه لوله‌ها و کانال‌های به کار رفته در پروژه‌های گوناگون دارای ابعاد و اندازه‌هایی متفاوت است. بست فلکسیبل به طور کلی از دو ورق تسمه‌ای آبکاری شده استیل تولید می‌شود، در ادامه نگاهی به سایز بست فلکسیبل خواهیم داشت :

بست کمری ۴ اینچ در سایز ۱۱۰-۹۲
بست کمری ۴ اینچ در سایز ۱۲۱-۱۰۵
بست کمری ۵ اینچ در سایز ۱۳۵-۱۱۵
بست کمری ۶ اینچ در سایز ۱۶۴-۱۴۶
بست کمری ۸ اینچ در سایز۲۰۰-۱۸۰
بست کمری ۸ اینچ در سایز۲۱۰-۱۹۰
بست کمری ۹ اینچ در سایز ۲۲۰-۲۰۰
بست کمری ۱۰ اینچ در سایز ۲۶۰-۲۴۰
بست کمری ۱۲ اینچ در سایز ۳۱۰-۲۹۰

خرید بست فلکسیبل مرغوب

بست فلکسیبل یا بست کمری با کیفیت و مقرون به صرفه را می‌توانید از مجموعه بزرگ تهویه پلاس تهیه فرمایید. خرید بست فلکسیبل با دوام و معتبر می‌تواند شما را از چالش‌های بزرگ در اجرای پروژه‌های ساختمانی و تاسیسات نجات دهد.

تهویه پلاس

جنس و متریال به کار رفته در ساخت بست فلکسیبل

عموما جنس بست کمری یا بست فلکسیبل از استیل ضد زنگ بوده تا عمر مفید بالاتری داشته باشد. طول استاندارد این نوع از بست‌ها به سی متر و عرض آن‌ها به نُه میلی‌متر می‌رسد. اگر از ضخامت بست کمری نیز بپرسید باید عنوان کنیم که ششصد میکرون عددی است که در پاسخ به این سوال می‌توان ذکر کرد.

قفل بست کمری یا بست فلکسیبل نیز از فولاد نیکل اندود شده است، پیچ به کار رفته در ساخت این بست از فولاد روی اندود شده است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید بست فلکسیبل به یاد داشته باشید، روان بودن قفل و پیج به کار رفته در بست است. یک بست فلکسیبل با کیفیت و استاندارد باید بتواند به هنگام محکم شدن، نشستی هوا نداشته باشد و هیچ گونه هوایی را از محل اتصال به بیرون عبور ندهد.

بست فلکسیبل استیل علاوه بر مقرون به صرفه بودن سبب می‌شود تا در برابر شرایط جوی نامساعد و وجود رطوبت زیاد، مشکلی رخ ندهد و خاصیت ضد زنگ دارد، استیل بودن جنس بدنه بست کمری سبب افزایش طول عمر و استحکام می‌شود.

نحوه ساخت بست فلکسیبل

نحوه طراحی و تولید بست فلکسیبل به این شکل است که ورق اصلی اصطلاحا اسید شوی می‌شود و سپس گالوانیزه می‌شود، علت این کار افزایش استحکام و مقاومت بیشتر است تا طول عمر بست نیز افزایش پیدا کند.

زمانی که ورق انعطاف مناسبی از خود نشان داد، زمان آن می‌رسد که یک قطعه تکیه‌گاه پلی‌مری بر روی آن تعبیه و نصب شود. 

خرید بست ترک ارزان

یکی از خوش نام ترین و برجسته‌ترین برندهای بست فلکسیبل، بست ترک است که طرفدارن خاص خود را دارد. برند ترک بست فلکسیبل از دوام و استحکام خوبی برخوردار بوده و کیفیت ساخت بالایی دارد. آلیاژ انتخابی شرکت سازنده قوی بوده و از ضخامت بست نیز به راحتی عبور نکرده‌اند! 

بست فلکسیبل ترک در میان سایر رقبای خود از تحمل فشار بالاتری برخوردار است و خیلی سخت اتفاق می‌افتد که از فرم و شکل استاندارد اولیه خود زیر بار فشار زیاد تغییر شکل داده و خارج شود.

جالب است بدانید که برند ترک این نوع از بست‌ها، در تولید از پیچ سه حالته استفاده کرده است تا خریدار بست بتواند برای باز و بسته کرد بست از هر سه نوع پیچ گوشتی دو سو، چهار سو و یا چهارسو خاردار به راحتی استفاده کند.

یکی دیگر از نکات برجسته‌ای که در بست ترک به چشم می‌خورد، قرارگیری صحیح لبه‌های بست و چِفت شدن قفل بست است. لبه‌های این بست‌ها با اندکی بازگشت به سمت بیرون لبه‌ای غیر برنده تشکیل می‌دهد که باعث محفوظ ماندن بیشتر شلنگ آب و گاز می‌شود و ریسک آسیب دیدن آن‌ها را کم می‌کند.

مجموعه بزرگ تهویه پلاس می‌تواند بست ترک را با نازل‌ترین قیمت بازار در اختیار شما مصرف کننده گرامی قرار دهد.

بست فلکسیبل

دسته بندی

متعلقات

شما در حال مشاهده دسته بندی “متعلقات” محصولات ارائه شده توسط فروشگاه تهویه پلاس هستید. در صورت نیاز به مشاوره پیش از خرید، کارشناسان خبره تهویه پلاس آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند.

تماس با تهویه پلاس

نشانی تهویه پلاس: تهران ، یافت آباد، میدان معلم، مجتمع تجاری اداری معلم، طبقه ۴، واحد ۱۰

ایمیل تهویه پلاس: info@tahviehplus.ir