نوار درزگیر آلومینیومی چیست ؟

جهت هوابندی ، درزبندی و آب بندی نقاط اتصال انواع عایق مانند عایق الاستومری ، عایق پشم شیشه و عایق پشم سنگ استفاده می شود.پس از اولین مرحله از عایق بندی ، منافذ طولی در نقاط اتصال عایق رولی و لوله ای توسط نوار درزگیر آلومینیومی به صورت کامل پوشیده می شود. جنس نوار از فویل آلومینیومی مجهز به آستری که باعث استحکام ساختار نوار درزگیر آلومینیومی می شود تشکیل شده است. همچنین جنس مواد چسب نوار نیز ، چسب پایه رزین می باشد. نوار درزگیر آلومینیومی در رول های ۲۵ و ۵۰ یاردی تولید می شوند.

عرض نوار به صورت استاندارد ۵ ، ۷ ، ۱۰ سانت تولید می شود. اما در صورت سفارش قابل تولید در عرض هایی از قبیل ۱۵ سانت می باشد. جنس نوار درزگیر آلومینیومی با استحکام کافی امکان بریدن با دست را دارد و پس از درزگیری قابلیت اتمام کار وجود دارد. نوار درزگیر آلومینیومی دو دو نوع ساده ( این نوار از فویل آلومینیومی ۱۳۰ میکرون ) و مسلح (نوار درزگیر نیز از فویل آلومینیومی ۱۳۰ و ۲۳۰ میکرون مسلح با الیاف نسوز ) قابل تولید می باشد . ضخامت نوار نیز از ۳۰ میکرون تا ۲۰۰ میکرون متغیر است.

نوار درزگیر آلومینیومی

نوار درزگیر آلومینیومی

کاربرد

  • جهت پوشش درزهای اتصالات فایبرگلاس ، پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می شود.
  • در پوشش نقاط اتصال گوشه کانال های پیش عای پلی اورتان نیز استفاده می شود. از نوار درزگیر جهت تثبیت و ایجاد پیکره چهارگوش کانال پولی اورتان در گوشه های کانال پلی اورتان در نمای بیرونی استفاده می شود.
  • به دلیل مقاومت در برابر گرما باعث شده به راحتی در مراحل نصب آبگرمکن های بزرگ استفاده گردد.
  • از نوار دزگیر آلومینیومی تنها به عنوان عایق استفاده نمی شود بلکه در صنعت هایی مانند مخابرات ، برق ، صنعت خودروسازی ، ساختمان سازی و … کاربرد دارد.
  • مقاوم در برابر رطوبت ، حرارت و برودت
  • مقاومت دمایی نوار درزگیرآلومینیومی در محدوده +۱۰۵ تا -۲۰۰ درجه سانتیگراد
  • مقاومت در برابر پارگی و ریش ریش شدن نقاط اتصال عایق و استهلاک زودرس سطوح عایق بندی