نوار تیپ آلومینیومی

جهت پوشش و درزبندی سطوح روکش شده برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار ، آب باران و برف با فول آلومینیوم به درز عایق چسبانده می شود.این نوار رولی در عرض ۵، ۷ و ۱۰ سانتی متری عرضه می گردد.البته محدودیتی در تولید نوار تیپ آلومینیومی در عرض های مختلف وجود ندارد.

از خصوصیات ویژه ی نوار تیپ آلومینیومی استحکام در زمان چسبندگی و به راحتی به وسیله انگشتان دست قابل برش و نصب می باشد و در دو نوع چسبدار مسلح و غیر مسلح ساخته می شود.

از ویژگی های نوارتیپ آلومینیومی مسلح ، مقاومت بالای آن در مقابل ضربه و پارگی است همچنین کیفیت چسبندگی و مقاومت کشش طولی نوار تیپ آلومینیومی از نوع ساده آن بسیار بالاتر می باشد.

نوار تیپ آلومینیومی

نوار تیپ آلومینیومی

کاربرد

به دلیل چسبندگی و مقاومت بالا نوار تیپ آلومینیومی در محل نصب درز اتصال عایق الاستومری، علاوه بر درزبندی نقاط اتصال ، موجب آببندی درزها هم می شود و از نفوذ آب باران ، برف به سطوح و درزهای عایق الاستومری جلوگیری می کند. این نوار در برابر فعل و انفعالات شیمیایی وبخارات اسیدی مقاومت بالایی داشته و مانع نفوذ آلاینده های خورنده به داخل می شود. همچنین برای پوشش لبه ها و گوشه کانال پیش عایق مانند کانال پلی اورتان ، فایبرگلاس و کانال فلکسیبل و خرطومی کاربرد دارد.

به دلیل مقاومت بالا نوار تیپ آلومینیومی در برابر حرارت، استفاده در مراحل نصب آبگرمکن و روی درز ها در سیستم گرمایش و سرمایش (لوله های سرد و گرم و کانال تهویه ) نیز به راحتی امکان پذیر است.نوار آلومینیومی ۳۰ تا ۲۰۰ میکرون تولید می شود و با توجه به کاربرد این نوار این ضخامت قابل تغییر می باشد.همچنین در صنایعی مانند مخابرات ، ساختمان سازی و الکترونیک نیز کاربرد دارد.

از آنجا که جنس نوار تیپ آلومینیومی که از فلز می باشد و امکان جذب آن در طبیعت امکانپذیر است می توان این نوع نوار را از مواد دوستدار محیط زیست شناخت.

نوار تیپ آلومینیومی

نوار تیپ آلومینیومی