پروفیل فلنج گالوانیزه

پروفیل فلنج  گالوانیزه که به عنوان رابط دو کانال می باشد و کانال های هوا را به هم متصل نگه می دارد. پروفیل فلنج از ورق گالوانیزه با ضخامت ۷.۰ و ۶.۰ در طول های ۴ متری ساخته می شود . این نوع پروفیل در ابعاد ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۵ ، ۴۰ عرضه می شود و تنها با چند برش از حالت پروفیل به فلنج گالوانیزه تبدیل می شود. به طوری که در روش قدیمی در مراحلی سخت نبشی به فلنج گالوانیزه تبدیل می شد و امروزه می توان به راحتی پروفیل فلنج گالوانیزه را با سه برش به یک فلنج استاندارد تبدیل کرد.

و فشار هوا و نیرو های وارده را مطابق با استاندارد ساخت کانال (SMACNA-HVAC) و استاندارد کانال هوا با ورق فولادی DW144 که از استانداردهای جهانی محسوب می شوند ، را تحت پوشش قرار می دهد. پروفیل فلنج گالوانیزه از لحاظ سبک بودن و نصب آسان و سریع جایگزین پروفیل های سنتی و قدیمی شده و توانسته در این صنعت طرفداران بسیاری پیدا کند.

اجزای جانبی پروفیل فلنج گالولنیزه

  • گوشه یا کرنر

از قطعات جانبی و مهم پروفیل فلنج گالوانیزه ، کرنر می باشد که همان چهارچوب دهنده فلنج گالوانیزه است. کرنر از ورق گالوانیزه ضخیم و به صورت ال شکل بوده که توسط قالب گیری در پرس های سنگین تولید می شود. ساختار کرنر به گونه ای است که روی زاویه نود درجه سوراخ هایی تعبیه شده تا دو قطعه پروفیل فلنج توسط پیچ و مهره تثبیت شود. کرنر با توجه سایزهای مختلف پروفیل فلنج گالوانیزه طراحی می شود. بنابراین کرنر پروفیل فلنج گالوانیزه ۳۰ ، با کرنر پروفیل گالوانیزه ۲۰ تفاوت دارد.

نحوه به کار گیری کرنر به صورت نر و ماده بوده و به راحتی امکان پذیر است. بدین صورت که تیغه های هر باله از کرنر در حفره های جانبی پروفیل فرو می رود و محکم می شود.همچنین به دلیل مهم بودن نقش کرنر در ساختار پروفیل فلنج گالوانیزه ، از ورق با ضخامت بالا باید استفاده کرد.

گوشه یا کرنر

  • کلیپس یا گیره

کلیپس یا گیره برای اتصال دو پروفیل فلنج گالوانیزه کاربرد دارد و با ساختاری C شکل  تولید می شود. باله بالایی کلیپس که توسط یک پیچ مجهز شده با فشاری که از محکم شدن پیچ به دو قطعه پروفیل فلنج گالوانیزه وارد می شود باعث تحکیم و ثبات یک جفت پروفیل فلنج گالوانیزه نسبت به هم می گردد.

کلیپس یا گیره

کلیپس یا گیره

  • نوار درزگیر

برای هوابندی فلنج گالوانیزه استفااده می شود و در عرض های ۳ تا ۵ سانتی تولید می شود.نوار درزگیر در بین دو لایه پروفیل گالوانیزه جانمایی می شود و تمام منافذ را می پوشاند.

نوار درز گیر پروفیل فلنج گالوانیزه

نوار درز گیر پروفیل فلنج گالوانیزه

  • ساپورت گالوانیزه کانال

ساپورت گالوانیزه از ورق گالوانیزه ضخیم و طی پرس و خم کاری به شکل C تولید می گردد و سوراخ هایی که روی بدنه وجود دارد جهت تنظیم محل دقیق آویز ساپورت می باشد. ساپورت C به صورت زیره و پیچ متری به عنوان آویز ساپورت به کار می رود.

 

ساپورت گالوانیزه ی کانال

ساپورت گالوانیزه ی کانال