عایق الاستومری لوله ای

 

عایق الاستومری لوله ای از فوم لاستیکی سلول بسته ساخته شده است، که دارای ساختار سلولی غیر متخلخل و بستۀ بزرگتر از ۹۰ درصد است.

عایق الاستومری لوله ای در ضخامت ها و قطرهای مختلفی تولید میشود که متناسب با سایز لوله هایی است که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

عایق الاستومری لوله ای، دارای پایداری بسیار مناسبی بوده و مقاومت بسیار بالایی در مقابل کندانس، فقدان حرارت و انتقال صوت دارد. انعطاف پذیری عایق الاستومری لوله ای و پودری که درون آن بکار برده شده، از حرکت اضافۀ عایق جلوگیری کرده و سرعت نصب عایق را افزایش میدهد.

همچنین به علت استفاده نشدن از موارد مضر برای محیط زیست و انسان در تولید عایق الاستومری، هیچگونه ضرری متوجه سلامت انسان و محیط زیست نمیگردد.

این محصول دوستدار محیط زیست بوده و پتانسیل بسیار پایینی برای تخلیه لایۀ اوزون ODP و افزایش گرما زمین GWP دارد و مطابق با استانداردهای سازه برای دریافت بیشتر نقاط LEED است .

 

موارد استفاده عایق الاستومری لوله ای :

 • سردخانه ها و سیستم های سرما ساز
 • لوله های آب سرد و برودتی
 • لوله های آب گرم و حرارتی
 • موتورخانه، کشتی و هواپیما

 

ویژگی های عایق الاستومری لوله ای :

 • نفوذ پذیری بسیار کم بخار آب
 • عامل انتشار بخار آب بالا
 • میزان جذب بسیار پایین آب
 • بازده حرارتی بالا
 • محدوده دمایی وسیع از ۵۰- تا ۱۰۵+ درجه سانتیگراد
 • مقاوم در برابر بسیاری از مواد شیمیایی، از جمله (سدیم، سیلیس، فلورید، کلرید و …)
 • ضد باکتری و ضد قارچ
 • دوستدار محیط زیست
 • دارای خواص جاذب صدا
 • نصب بسیار آسان و سریع

 

انواع عایق الاستومری لوله ای :

 

 • ساده

عایق الاستومری لوله ای ساده

عایق الاستومری لوله ای ساده

 

عایق الاستومری لوله ای ساده، محافظ بسیار مناسبی در برابر کندانس، کپک و قارچ و هدر رفت انرژی در پروژه های صنعتی، مسکونی و تجاری محسوب گردیده و جهت عایقکاری لوله کشی سرد و گرم و اتصالات آنها در محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد .
عایق الاستومری لوله ای ساده از سایز ۴/۱ اینچ تا ۴ اینچ و در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۹و ۲۵ میلیمتر در دسترس بوده و برای انواع لوله های فولادی، مسی و چند لایه قابل استفاده می باشد .
عایق الاستومری لوله ای ساده

عایق الاستومری لوله ای ساده

 

 • چسب دار

 

 

 • با روکش آلومینیوم

 

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم بسیار انعطاف پذیر و سبک بوده و ساختار سلول بسته، از آن یک عایق ایده آل ساخته است.عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم جهت کنترل چگالش در لوله های آب سرد و خطوط تبرید و برای جلوگیری از کاهش و اتلاف حرارت در سیستم های گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم

 

 
از عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم، جهت عایقکاری سیستم های لوله کشی و خطوط لوله انتقال سیالات، گازها و … در فضاهای بیرونی که در معرض تابش مستقیم خورشید هستند استفاده می گردد .
ضخامت روکش آلومینیوم در عایق های لوله ای الاستومری، ۱۳۰، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون می باشد. همچنین این عایق ها با آلومینیوم مسلح شده با نخ فایبرگلاس نیز در دسترس می باشند .
 • چاک دار

 

عایق الاستومری لوله ای چاکدار چسبدار

عایق الاستومری لوله ای چاکدار چسبدار

 

این نوع از عایق ها جایگزین سایر عایق های سنتی و قدیمی نظیر: پشم شیشه، پشم سنگ، مل و ماستیک، فوم سفید رنگ و …، جهت عایق نمودن لوله های سرمایش و گرمایش، لوله های آب مصرفی، تأسیسات و … می باشند .

عایق الاستومری لوله‌ای جزء عایق‌های حرارتی و برودتی محسوب می‌گردد که مانع از چگالش در لوله‌های آب سرد شده و از یخ زدگی آنها جلوگیری بعمل می‌آورد.
همچنین در سیستم‌های گرمایشی مانع از کاهش دما و گرما می‌گردد. عایق‌های لوله‌ای الاستومری، از زنگ زدن لوله‌های فلزی در شرایط جوی ممانعت می‌کنند.
عایق الاستومری لوله ای چاکدار چسبدار

عایق الاستومری لوله ای چاکدار چسبدار

این عایق‌ها موجب صرفه جویی انرژی در سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی و تهویه می‌گردند. عایق الاستومری لوله‌ای بصورت عایق الاستومری لوله‌ای ساده ،عایق الاستومری لوله‌ای با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری لوله‌ای با روکش پروتکت بلک و سیلور عرضه می‌گردد که نوع ساده آن جهت عایقکاری در فضاهای بسته و نوع با روکش آلومینیوم در ضخامت‌های مختلف برای استفاده در محیط های باز بکار گرفته می‌شود.
مقاومت بالا در برابر رطوبت و بخار آب، آتش، روغن و مواد شیمیایی و مقاومت در برابر خوردگی، رشد قارچ و کپک همچنین انتقال حرارت پایین ، عمر مفید بالا و عدم حساسیت پوستی و تنفسی باعث برتری این نوع عایق نسبت به پشم شیشه شده است.
جهت نصب عایق حرارتی لوله‌ای ساده، عایق را از دو لبه برش داده و پس از قرارگیری بر روی قطعات و اتصالات ، در طول بوسیله چسب مخصوص عایق حرارتی متصل می‌گردد . 

از دیگر نام های عایق های لوله ای حرارتی و برودتی می توان به مواردی نظیر:

عایق لوله الاستومری ,  فوم لوله الاستومریک , عایق لوله ای الاستومر , عایق خود چسب , فوم چسبدار , عایق حرارت , عایق پتویی , فوم حرارتی پتویی , عایق فوم چسب دار , عایق فلکسی , فوم فلکسی , عایق هوا , عایق چسبدار کانال , فوم چسبی کانال , عایق فوم حرارتی کانال , عایق کانال هوا , عایق چسبی و فویلی , عایق لوله ای , عایق لوله ای , عایق فوم لوله , عایق الاستومر , فوم لوله ای , فوم لوله , عایق فوم الاستومری فلکسی کانال هوا و خود چسب , فوم مشکی رنگ , عایق الاستومریک و … اشاره نمود.