عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری رولی در حال حاضر عایق‌کاری حرارتی و برودتی یکی از الزامات اولیه ساخت و ساز محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند شما ساختمان در حال ساخت دارید. یا اینکه در ساختمان آماده سکونت زندگی می‌کنید. به هر کیفیت برای ذخیره‌سازی گرمای خانه در زمستان و سرمای خانه در تابستان به عایق‌های حرارتی و برودتی نیاز مبرم دارید.

به طور معمول عایق‌های حرارتی برای کف، سقف، دیوار، لوله‌های گرمایشی و سرمایشی، کانال‌های هوا و هر جایی از ساختمان که نیاز به عایق کاری داشته باشد، کاربرد دارند.

 

عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری خام

 

 عایق‌های حرارتی عموماً به سه دسته تقسیم می‌شوند :

  • یک دسته از آنها به عایق‌های پشم شیشه و پشم سنگ معروف هستند. که در مقابل حرارت مقاومت خوبی ندارند. بنابراین زمانی که رطوبت هوا زیاد می‌شود با مشکل مواجه می‌شوند.
  •  دسته دیگر، عایق‌های پلی‌اتیلنی بوده و در اصلاح به«فوم سفید»معروف هستند. که اگرچه در مقابل سرما مقاومت خوبی دارند. ولی فاقد خاصیت انعطاف‌پذیری بوده و در مقابل گرما مقاوم نیستند.
  • نسل جدید عایق‌ها عایق‌های الاستومری سلول بسته هستند. که با قیمت مناسب در بازار ایران عرضه می‌شوند. این عایق‌ها به دلیل دارا بودن سلول‌های بسیار ریز کنار هم که هوا در آن قرار دارد و نوع آرایش میکروسکوپی آنها، باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود. آنها دمای منهای ۷۰ درجه تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد را کنترل می‌کنند. ضمن اینکه رطوبت یا بخار آب به هیچ عنوان در آنها نفوذ نمی‌کند. به همین دلیل از زنگ‌زدگی و پوسیدگی عایق‌ها جلوگیری می‌شود و نیاز به تغییر و تعویض ندارند.

 

انواع عایق الاستومری رولی :

  • ساده 

عایق الاستومری رولی ساده

عایق الاستومری ساده

عایق‌های الاستومری بر روی لوله‌های آب گرم و سرد، کانال هوا و مخازن،چیلرها، برج‌های خنک‌کننده نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد بالایی دارند. همچنین برای نصب در کف،سقف و دیوار ساختمان به کار می‌روند. البته در مقایسه با عایق‌های پشم شیشه به هزینه بیشتری نیاز دارند بنابراین مشتریان و مالکان ساختمان‌ها سعی می‌کنند از فوم‌های پلی‌استایرن استفاده کنند که برای بسته‌بندی دور یخچال، تلویزیون و سایر لوازم الکترونیکی به کار می‌روند. 

عایق الاستومری رولی ساده

عایق الاستومری ساده

 

  • پشت چسب دار 

عایق الاستومری رولی پشت چسب دار مسلح (نخ دار)

عایق الاستومری پشت چسب دار مسلح (نخ دار)

عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار ، در قسمت پشتی عایق ، دارای یک لایه چسب مسلح نخدار می باشند. که در هنگام استفاده ، می بایست لایه کاغذی چسب را جدا نموده تا بتوان عایق را به سطح یا مکان موردنظر چسباند . لازم به ذکر است قبل از چسباندن عایق ، می بایست سطح موردنظر بطور کامل تمییز گردد . استفاده از عایق الاستومری رولی ساده پشت چسبدار نخدار ، که علاوه بر سادگی نصب ، موجب صرفه جویی در زمان ، هزینه و نیروی انسانی می شود توصیه می گردد .

عایق الاستومری رولی پشت چسب دار

عایق الاستومری رولی پشت چسب دار

جهت سرعت بخشیدن به عملیات نصب در پروژه های صنعتی و ساختمانی ، از عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار استفاده می گردد . از آنجا که اجرا و نصب سایر عایق های قدیمی همانند پشم شیشه ، زمانبر بوده عوارض پوستی و تنفسی عمده ایی برای نصابان ایجاد می کند .

 

  •  ساده با روکش آلومینیوم

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم

عایق های الاستومری برای استفاده از در محیط های داخلی هیچ گونه نیازی به روکش ندارند اما در کاربردهای خارجی توصیه میگردد . از عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم که مقاومت لازم در برابر ضربه های مکانیکی و شرایط جوی را داراست استفاده گردد .

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم بوسیله آلومینیوم ۱۳۰ ، ۱۷۰ و ۲۳۰ میکرون و همچنین با آلومینیوم مسلح شده با نخ فایبرگلاس مطابق با درخواست و نیاز کاربر روکش می گردند . عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم در عرض های ۱۰۰۰ میلیمتر و در ضخامت های  ۶، ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵، ۳۲، ۵۰ میلیمتر عرضه می گردد.

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم مسلح (نخ دار)

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم مسلح (نخ دار)